Jak sprzedać mieszkanie drożej?

Jak sprzedać mieszkanie drożej?

Sprzedaż nieruchomości nie jest takim łatwym zadaniem, jak początkowo może się wydawać, szczególnie jeżeli budynek jest wiekowy. Jeżeli chcemy sprzedać mieszkanie, nie stracić i jeszcze na tym zarobić, warto poznać kilka sposobów na to, jak podnieść jego wartość.

Mieszkanie do sprzedaży może przygotować nam profesjonalista. Obecnie usługi home stagingu cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wiele osób, którym zależy na czasie, decyduje się na współpracę z firmą, która profesjonalnie przygotowuje i aranżuje mieszkanie na sprzedaż.

Od czego zacząć?

Po pierwsze mieszkanie, które prezentujemy przyszłym lokatorom musi być czyste. Niby banalna rzecz, ale prawda jest taka, że uporządkowane, czyste mieszkanie wygląda o wiele lepiej, nawet jeżeli standard nie należy do najlepszych. Kluczowe jest wydobycie przestrzeni. Jeżeli w pokojach stoją ciężkie, staromodne meblościanki, warto z nich zrezygnować na rzecz lekkich, pojemnych komód. Pamiętajmy, że nawet nieremontowana od lat łazienka może dobrze wyglądać, pod warunkiem, że będzie czysta. Najlepiej w tym przypadku zachować minimalizm i kierować się zasadą im mniej, tym lepiej.

Pozbądźmy się zbędnych mebli i bibelotów

Kolejna rzecz to rozjaśnienie pomieszczeń, możemy to zrobić przemalowując ściany na jasne kolory, które będą świetną bazą do urządzania wnętrz. Jeżeli mieszkanie jest niewielkie, spróbujmy optycznie je powiększyć, ale równocześnie nadać mu odpowiedniego charakteru. Doprowadzając mieszkanie do porządku, miejmy na uwadze to, że potencjalni nabywcy będą najczęściej zwracać uwagę na salon oraz sypialnię. To, dlatego warto dopilnować, aby te miejsca były szczególnie przytulne i czyste. Jeżeli chodzi o samo zamieszczanie ogłoszenia sprzedaży, należy zwrócić uwagę na jakość zdjęć. Aby szybko sprzedać mieszkanie, liczy się każdy nawet najdrobniejszy szczegół, dlatego trzeba bardzo dobrze się przygotować. Wbrew pozorom przygotowanie mieszkania na sprzedaż nie jest drogie, wystarczy mieć trochę kreatywności i czasu.