Lokaty ranking

Lokaty nie dla każdego

Praktycznie na każdym kroku spotykamy się z reklamami banków, które oferują nam swoje produkty. Zjawisko to jest najbardziej wzmożone w okresie Świąt Bożego Narodzenia ze względu na to, iż to właśnie w tym czasie ludzie potrzebują największej ilości gotówki.

W związku z tym istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będą chcieli zaciągnąć kredyt czy też pożyczkę, którą będą mogli spożytkować na zakup prezentów czy też wyprawienie wystawnej kolacji wigilijnej. Natomiast jeśli chodzi o lokaty bankowe, zazwyczaj najwięcej ofert spotkać można po Nowym Roku, kiedy to wielu klientów chce dobrze ulokować oszczędności, których nie wykorzystali na świąteczne upominki czy też sylwestrowe harce (sprawdź zestawienie lokat bankowych na informacjakredytowa.com). Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że informacje widniejące na reklamie, niekoniecznie muszą mieć przełożenie do stanu rzeczywistego. Często okazuje się bowiem, że te najbardziej okazyjne oferty nie są skierowane do wszystkich klientów banku. Zwykle oferty preferencyjne kierowane są nie do wszystkich klientów, gdyż konieczne jest spełnienie określonych warunków. Zwykle oznacza to spory wkład finansowy, bądź też korzystanie z innych produktów danego banku. Jako przykład może posłużyć Meritum Bank, który oferuje swoim klientom lokatę, dzięki której możliwe jest zarabianie 8,5 procenta w skali roku, jednakże konieczne jest założenie dodatkowo konta zarabiającego. Produkt ten jest darmowy, nie ponosimy żadnych opłat za jego prowadzenie, a karta do rachunku również może być bezpłatna pod warunkiem, że za jej pomocą będziemy dokonywać miesięcznych transakcji opiewających na kwotę co najmniej dwustu złotych. W przeciwnym razie bank będzie pobierał z naszego konta dwa złote w skali miesiąca. Tego rodzaju oferta jest z pewnością opłacalna, jednakże pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednio wysoką kwotą środków finansowych, które będziemy mogli ulokować na lokacie. W przeciwnym wypadku nasz zarobek będzie znikomy. Z kolei Idea Bank proponuje swoim klientom lokatę, której oprocentowanie sięga aż dziesięciu procent w skali roku. Ten produkt bankowy możemy założyć na minimum miesiąc.

Jednakże, by klient mógł skorzystać z tej oferty, musi spełnić kilka dodatkowych warunków. Przede wszystkim musi złożyć wniosek za pomocą Internetu, a następnie odbyć rozmowę telefoniczną z konsultantem i umówić się na spotkanie w konkretnym oddziale banku. Wówczas na jego numer telefonu komórkowego zostanie wysłana wiadomość tekstowa zawierająca indywidualny kod, który pomoże mu zdobyć w oddziale banku atrakcyjną ofertę. Może on wówczas nawet otrzymać nagrodę wynoszącą aż do czterdziestu złotych odsetek brutto, a więc bez odliczenia podatku Belki. Co prawda droga do otworzenia tej atrakcyjnej lokaty jest dość długa i wymaga od klienta dopełnienia konkretnych formalności i czynności, jednak z pewnością jest to opłacalne. Analizując powyższe przykłady warto zaznaczyć, że każdorazowo spotykając się z wysokim oprocentowaniem lokaty powinniśmy sprawdzić, jakie dodatkowe warunki czy też obostrzenia są związane z daną ofertą. Nie do końca opłacalnym jest zakładanie kolejnych rachunków osobistych nawet w przypadku gdy są one darmowe. Bowiem banki na ogół upominają się o regularne ich zasilanie, a ponadto może się okazać, że pojawią się koszty związane z kartą płatniczą czy też na przykład przelewami środków finansowych do innych banków. W związku z tym zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję odnośnie naszych oszczędności, warto dokładnie wczytać się w umowę i upewnić się, że nie zawiera ona żadnych kosztów ukrytych.

Kredyt mieszkaniowy ExpanderSPRAWDŹ