Zmiany w ofertach kredytów hipotecznych - ING Bank na szczycie rankingu

Zmiany w ofertach kredytów hipotecznych – ING Bank na szczycie rankingu

Czerwiec 2023 przyniósł wiele istotnych zmian w zakresie kredytów hipotecznych. Od modyfikacji stóp procentowych, przez wprowadzenie nowych promocji, po utrzymanie atrakcyjnych ofert na rynku. W tym artykule przeanalizujemy najnowsze trendy i zmiany, które miały miejsce w czerwcu 2023 roku.

Kredyt hipoteczny – co to jest?

Przypomnijmy, że kredyt hipoteczny to długoterminowe zobowiązanie udzielane przez banki, charakteryzujące się dość wysoką kwotą finansowania, sięgającą nawet kilkaset tysięcy złotych, oraz czasem spłaty, który może wynosić nawet 30 bądź 35 lat. Kredyt hipoteczny oferuje dość niską wysokość oprocentowania w porównaniu do kredytów gotówkowych. Warto zauważyć, że jednym z warunków przyznania kredytu hipotecznego jest wniesienie wkładu własnego.

Stopy procentowe a kredyty hipoteczne

Stopy procentowe NBP pozostały na niezmienionym poziomie w czerwcu 2023 roku. Mimo to część kredytobiorców może liczyć na spadek raty. Ta zmiana dotyczy kredytów hipotecznych opartych o wskaźnik WIBOR 6M.

Promocje kredytów hipotecznych

W czerwcu 2023 r. kilka banków zdecydowało się na podwyżki stawek oprocentowania kredytów hipotecznych. Nie ominęły one również akcji promocyjnych. Od początku 2023 roku na rynku obserwowaliśmy cenową „huśtawkę”. Kredyty nieco taniały, by po kilku tygodniach powracać do poprzednich parametrów.

Kredyt hipoteczny – ranking czerwiec 2024

Na pierwszym miejscu rankingu kredytów hipotecznych znalazł się ING Bank Śląski. Kredyt hipoteczny oferowany przez ING Bank Śląski to aktualnie propozycja kredytu na mieszkanie czy budowę domu. Kredyt można otrzymać na kwotę od 70 000 do 4 000 000 zł, a RRSO wynosi aktualnie 8,91%.

Podsumowanie

Czerwiec 2023 przyniósł wiele zmian w ofertach kredytów hipotecznych. Pomimo stabilnych stóp procentowych, niektóre kredyty hipoteczne oferowały niższe raty dzięki wskaźnikowi WIBOR 6M. Kilka banków podniosło stawki oprocentowania kredytów hipotecznych, co wpłynęło na skomplikowany krajobraz rynkowy. Jednak pomimo tych zmian, ING Bank Śląski zajął pierwsze miejsce w rankingu kredytów hipotecznych w czerwcu 2023 roku.

Trzeba pamiętać, że wybór kredytu hipotecznego powinien zawsze uwzględniać indywidualną sytuację finansową, potrzeby oraz zdolność kredytową. Wybierając kredyt hipoteczny, warto skonsultować się z doradcą kredytowym lub ekspertem finansowym.